Anasayfa arrow Etkinlikler arrow 29Şubat-1Mart Sarnıç Taş Döşeme Kampı
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Etkinlikler
Deneyimler
Seyir Defteri
Ziyaret
Fotoğraflar
İletişim
Sık Sorulan Sorular
Dernek
English
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar


spacer
29Şubat-1Mart Sarnıç Taş Döşeme Kampı PDF Yazdır E-posta
29Şubat-1Mart Sarnıç Taş Döşeme Kampı
İmece Evinin su açısındanda kendine yeterli bir altyapı oluşturmak üzere Sarnıç yapıyoruz. Sarnıç için gereken alanı kazdık; 40mx3x2m.Sızdırmaz yaptıktan sonra 200ton yağmur suyunu hasad edip depolamayı planlıyoruz. Buharlaşmasını önlemek için üstünde kapatınca elimizde 200ton suyu toplayan ve Temmuz,Ağustos döneminde bahçelerin ihtiyaç duyduğu  suyu Sarnıçta depolamış olacağız.
Şimdi sızdırmaz yapmanın ilk adımını taş ile zemini döşeyeceğiz. Kamp süresince çevreden bol bol yassı,ufak taşlar toplayıp taşıyacağız. Bunun yanı sıra ekmekler,yemekler yapıp doğal yaşamın incelikleri,pratik püf noktaları üzerine molalarda sohbetler edeceğiz.
Uygulamalı çalışma kampı olarak tasarladığımız etkinlik ücretsiz olup herkes yiyeceğini yanında getirebilir veya yemek  gibi genel giderleri karşılamamız için derneğimize bağış yapabilir.
Dernek bilgileri; http://imeceevi.org/index.php?option=com_content&task=view&id=540&Itemid=36
Günübirlik,bir veya daha fazla gün konaklayarak etkinliğe katılmak isteyenler havanın güneşli olmasına göre plan yapıp internet sitemizin "ziyaret" sayfasını okuyarak altta ilgili formu doldurmanız yeterli.
http://imeceevi.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=18&Itemid=30
Kerpiç,Saman, Odun ve Prefabrik  evlerde konaklama yerlerimiz kısıtlı. Dileyenler evlerde kalabileceği gibi kendi çadırında plan yapabilenler olursa daha fazla katılıma imkan yaratılır. Zamanı daha rahat olanları Cuma gününden de bekleriz.
İmeceden selamlar
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
543-6775809 
 
< Önceki   Sonraki >