Anasayfa arrow Etkinlikler arrow DOĞAL YAŞAM EKOLLERİ KAMPI 9-12 Ağustos
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Etkinlikler
Deneyimler
Seyir Defteri
Ziyaret
Fotoğraflar
İletişim
Sık Sorulan Sorular
Dernek
English
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar


spacer
DOĞAL YAŞAM EKOLLERİ KAMPI 9-12 Ağustos PDF Yazdır E-posta
DOĞAL YAŞAM EKOLLERİ KAMPI     9-12 Ağustos 2018
Yıllardır uyguladığımız, geçimimizi sağladığımız içinde tam zamanlı yaşadığımız,yaşamımızın doğal olarak parçası olan Doğal Yaşam Yolları olarak bilinen Permakültür, Fukuoka,Biodinamik,Ekolojik ve Geleneksel tarım ve yaşam tekniklerini,sorunlara bakış açılarını değerlendirip uygulayacaz bu kampta.
Yaş sınırlamasının olmadığı bu kamp ile katılımcıların "Ekolojik farkındalık, doğa bilinci, uyumu ve diğer insanlarla barış içerisinde yaşama" deneyimlerini de yaşamalarını umuyoruz. 
Bir nevi ekoller karşılaştırılması gibide görülen bu 3 günlük kamp esnasında yaptığımız,göz önündeki çalışmalar ile deneyimlerimizi,ekollerin bize göre güçlü yönlerini paylaşacağız
1. Gün Yerleşme ve Tanışma  (9 Ağustos-Perşembe)
Tüm katılımcılara öncelikle 12 yıllık doğal yaşam deneyimine sahip İmece Evi'ni gezdiriyor, tanıtıyoruz. Yemek, çay ikramından sonra herkes kendi çadırını açıyor. 
Sabah kalkınca ilk olarak meyvelerle sindirim sistemimizi  uyandırıyoruz. Beraberce hazırladığımız görev listesine göre 2-3 kişi ekmek yapmaya mutfağa; diğerleride tüp, doğalgaz olmayan Yazlık Kuzineli Mutfağımıza odun, kozalak toplamaya ormana gidiyor. Orman hemen bitişiğimizde. Uzaklaşma filan yok. 
Hazır olan açık büfe kahvaltımızı  acele etmeden yapıp üstüne çay keyfimizi yapıyoruz.  Biz çay keyfi yaparken ekmek yapan görevliler kül ile bulaşıkları yıkayıp sıralarını savmış oluyorlar.
2. Gün Permakültür ve Fukuoka 
Öğleden önce Permakültürü,çıkışını,en güçlü yanları olan tasarım ve suyu saklama yöntemlerini konuşup uygulayacaz
Öğleden sonra ise Fukuokanın "Bir şey yapma,müdahale etme" dediği doğal yaşam yolunu konuşup hepbirlikte tohum topu yapacaz.
3.Gün  Biodinamik,Ekolojik ve Geleneksel Tarım
Sabah oturumunda Ay takvimini yaşamın her alanında uygulayan Biodinamik-Doğal Yaşam Yolu nu ve bize en ilginç gelen "göze göz,dişe diş" metodunu da uygulayacaz. 
Sabah oturumunda son olarak Ekolojik Tarım metodlarına,sertifika, Organik Tarım Yasasına değinip diğer ekollerin hangi çözümlerini kullandığına bakacaz.
Öğle yemeği ve dinlenmesi için  Şelaleye gidecez. 2 km. ormanda yürüyüş yaparak Ege Bölgesinin en büyük (42m.den dökülen) ve halen yaban kalmış İbrim Şelalesine (tesis yok) yürürken orman ağaçlarını, otlarını tanıyoruz. Dinlenme sonrası on oturumuda burada yapalım dedik; Geleneksel,Kadim yöntemleri, karşılaştırmalar.
Kampa gelirken getirmeniz gerekenler; 
Çadır, uyku tulumu veya battaniye, mat (veya şişme yatak), fener, mayo, şort, havlu, rahat yürüyüş ayakkabısı, müzik aletiniz, evde atmaya kıyamadığınız boş kavanoz ile kumaşlar, heyecanınız ve dayanışma istekliliğiniz :)
Kamp İmece Evi Yerleşkesi'nde yapılıp Derneğimize gelir getirmek için düzenleniyor. Harcamaların karşılanması için tüm kamp için bir kişinin maliyetini 300 TL olarak öneriyoruz. Derneğin banka hesabına havaleyi yaparken  "Ekoller kampı bağışı" demeniz yeterli olacaktır.
Kampa katılmayı düşünenlerden ricamız İmece Evi'nin yaban alanda olduğunu bilerek gelmeleri için www.imeceevi.org sitesinin "Ziyaret" sayfasını okuyarak karar vermesi konforunuz için önemli :)
Doldurmanızı istediğimiz  formda aşağıdaki bağlantıda;
 
 
Her tür soru,ön kayıt için ;
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
543-6775809
Telefon; 0543-6775809
Adres; Turgutlar Köyü-No 17.İmece Evi yerleşkesi.Menemen-İzmir.35660
************************************
DUMANLIDAĞ DOĞA YAŞAMI KORUMA DERNEĞİ
Banka Hesap no; Denizbank-Menemen
Sube kodu 2740-Hesap no 15050647
Iban TR29 0013 4000 0150 5064 7000 01

 
< Önceki   Sonraki >