Anasayfa
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Etkinlikler
Deneyimler
Seyir Defteri
Ziyaret
Fotoğraflar
İletişim
Sık Sorulan Sorular
Dernek
English
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar

Yeni eklenenler

spacer
İmece Evinde Normal Doğumla Yunus bebek aramıza katıldı PDF Yazdır E-posta

  3. çocuğumu kucağıma almanın dayanılmaz keyfini paylaşıyorum.

28 Şubat akşamı, saat 22.21 de annesi ve eşim Reyhanın karnındaki 40. haftalık sürecini tamamlayıp dünya ya "CEEEEE" dedi.
Doğum oldukça normal ve evde, hem de İmece Evi'ndeki Taş Evde gerçekleşti.
Havanın çok berrak olması, yıldızların ve yarıma dönmüş eski ayın tüm parlaklığı ile aydınlattığı huzurlu bir gecede doğan, anne karnındaki kod adı "Tosun", göbek kesilriken ki adı ise "Nefes" olan bebeğimizin adını, doğuma saniyeler kala YUNUS koyduk.
Kızım Ekin'in tavsiyesi ile hep doğadan bir isim düşünüyorduk. Ve pek çoğunuzun tahmin edeceği gibi bir türlü ad koyamadık.
Ancak biliyoduk ki bir an gelecek ve o kendi adını bize söyleyecek. Nitekim öyle oldu; doğum odasına koydumuz küvetten hertaraf ıslandı. Bu duruma hayret ederken, son haftalarda anne karnında balık gibi dönüyor olmasını hatırladık!? peşinden balık burcunda doğacağını öğrendik. Üstelik Cemre de suya düşüyordu. Tüm bunların anlamı neydi ki? Gelen bebek balıktı. Adı da ya sazan, ya Orka ya da yunus olmalıydı. Yunus ismi birde "Gelin Canlar Bir olalım" diyen Yunus Emremizi hatırlattığı için daha bir anlam kazandı ve adınıda tam bir mutabakatla koyunca hergele, balık gibi kayıp ebenin eliyle Reyhan Güler in kucağına kondu. 20. dakikasında anne sütünü emmeye başladı ve şu an 48 saat oldu her fırsatta emmeye devam ediyor. Reyhan külah gibi bir "takke" giydirmiş... sanki bir ibiş :-) Evin yeni neşesi... Genel hali abisi Barışa, kaşlarını çatınca büyük ablası Ekine, ağzını kocaman açınca da küçük ablası Surya ya benziyor. Elbette daha çok değişecek suratı ama diliyoruz ki, dayanışmayla doğan Yunus bebek toplumuna faydalı, bahtı açık, sağlıklı, huzurlu bir hayat sürsün. İmece Evindeki doğal ortamda doğmuş olmanın ve hala bir hastane,pastaneye gitmemiş bir birey olmanın avantajını kullanarak artık unutulan, hatta korkulan "EVDE,NORMAL DOĞUMU" insanlara, özellikle anne adaylarına hatırlatsın. Tekrar bebek kokusunu tatmanın dayanılmaz keyfiyle ,İzmirin Dumanlıdağından, İmece Evinden, sadece Güneş enerjisi kullanan bilgisayar ve modemimizle size ulaşan bu mesajla hepinizi kucaklıyorum ismail Yenigün 28 Şubat 2016. İmece Evi
 
< Önceki   Sonraki >