Anasayfa
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Etkinlikler
Deneyimler
Seyir Defteri
Ziyaret
Fotoğraflar
İletişim
Sık Sorulan Sorular
Dernek
English
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar


spacer
3.Koli ve çoğulcu dayanışmanın gücü PDF Yazdır E-posta
Sevgili Abonelerimiz,Bostan ortaklarımız merhaba,
Dün teslim ettiğimiz koliler belkide yavaş yavaş elinize geçmeye başlamıştır. Saat 16.00 ya kadar adresinize ulaşmazsa size en yakın PTT şubeden kargonuzu sorgulayın-ki yiyeceklerinizi depolarda beklemesin.
Dostlar koliler gene Nane kokusu ile açılacak. Yanında daha çok kabak ve salatalık var. Semizlik azaldı. Soğanı ise baş bağlasın diye yani kuru soğan olarak yemek için sadece yapraklarını koparıp yolladık.Yani bu yeşil soğanların başına ne olmuş diye meraklanmayın.
Bu arada tatile çıkanlar bildiriyor ama bilrmeyeniniz olursa koli bize geri döner ve güzelim yiyecekler ptt tarfından imha edilir.Yani tatile yada adres dışında bir yere gidecek olursanız bize mutlaka haber verin. Ya başka adrese gönderelim (örneğin gittiğiniz yer) yada koliyi komşunuzun almasını sağlayın.  Muhtemel her çarşamba istisnalar hariç kargoyu yapacak duruma geldik...planınızı buna göre yapabilirsiniz.
Sevgili İmecanlar,İmece Evi'ni internetten takip eden dostlar, sadece abonelere, bahçeye ortak olanlara gönderdiğimiz taze sebze ve az da olsa meyvelerden temin edebilmenin tek yolu abone sistemine dahil olmak gerek. Abone sistemi ile ilgili detayları aşağıdaki bağlantıyı açarak inceleyebilirsiniz ; http://www.imeceevi.org/index.php?option=com_content&task=view&id=431&Itemid=98
Bağımsızlığımızı ve tüketen sisteme teslim olmadan koruduğumuz üretimlerimizi, ekonomimizi sayenizde sürdürebiliyoruz. Bizden önce yola çıkıp kendine yeten,toplumsal gelişmelere duyarlı olanlardan (http://yesilgazete.org/blog/2015/06/26/onarici-tarim-konferansi-kubada-gerceklesti/ ) ve kendi köylülerimizden,kültürümüzden öğrendiklerimizle geliştirdiğimiz "Onarıcı Tarım" yöntemini bölgemizdeki köylü komşularımızla yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Tabii bunun gelişmesi sizlerin, özellikle bizi,imeceyi ziyaret etmiş olanların bu dayanışma ağına katıldıkça , Abone sistemine dahil oldukça, diğer zeytinyağı gibi ürünlerimizi kullandıkça mümkün.
Dostlar şu an mecliste ki çoğulculuğun aynısını yansıtan bir kooperatif girşimimiz var. Dünyadaki ve ülkemizdeki saçmalıkları,çelişkileri ve olması gerekenleri hepbirlikte  çay,yemek molalarında gayet keyifli bir biçimde tartışıyor ve sonrasında ekmeğimize,işimize yani hepimizi var eden dayanışmamızı çoğaltamaya devam ediyoruz. Biliyoruzki ambarı dolu olan savaş değil barış ister. Doğadan beslenen doğa ile uyumlu olur. Eğer olmazsa bu hayatı sürdüremez ve şehire göçer. 
Ne mutluki çevremizde üniversiteyi bitirip köyüne dönen,ailesinin bugüne kadar sürdürdüğü geneksel üretimleri okuldan ve bizlerden öğrendikleri ile devam ettirmeye çalışan insanlar var. Hem köy hem de şehir hayatını bilen bu gençlerin seçimi aile büyüklerinide umutlandırıyor. Yitirilen kadim kültürlerin gençler tarafından sahipleniliyor olması belgeselcilerin de ilgisini çekiyor. Tabii her nekadar herkesin "aaa ne kadar güzel" deyip gene hemen herkesin uzlaştığı bu yaşam biçimi hükümet tarafından zırt-pırt denetlenerek taciz edilse de, henüz ne yaptığımızı kavramaktan uzak yerel yaşıyanların önyargılarına rağmen kurduğumuz iletişim ve alışveriş ağı büyümeye devam ediyor. Şehirdeki dostlardan beklentimiz bizi ziyaret etmeniz, neyi nasıl yaptığımıza tanık olup hatta parçası olmanız. Ailenizin ya da kurumunuzun gıda ihtiyaçlarının bir kısmını kurduğumuz ağdan sağlamanız. 
Dumanlıdağ ve Yunt Dağından,İmece Evinden selamlar

 
< Önceki   Sonraki >