Anasayfa arrow Etkinlikler arrow 5-14 Temmuz; Ekin Hasadı Festivaline davetlisiniz
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Etkinlikler
Deneyimler
Seyir Defteri
Ziyaret
Fotoğraflar
İletişim
Sık Sorulan Sorular
Dernek
English
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar


spacer
5-14 Temmuz; Ekin Hasadı Festivaline davetlisiniz PDF Yazdır E-posta

  

Dostlar biz hasada başladık!!! gelme planı yapanlar acele etsin.Domuza kaptırmadan köylülerinde kendi hasatlarına başlayıp bizi uyarmaları üzerine daha fazla bekleyemedik. Veee buğday hasadı,insanın kendi buğdayını üretip avuçlarına alması şahane bir etkinlik. **********************************************

Merhaba,

Ekinlerimizin geleneksel yöntemle saçtığımız 10 dönümlük alandakiler büyümeyi sürdürüyor.Mutfak bahçemizin kenarındaki Fukuokanın toplarıyla serpilen buğdaylar ise başak vermeye başladı. 500-550 rakımda  bulunduğumuz Dumanlıdağda hasat Temmuzda başlıyor. 

 Hindistan ziyaretimizde öğrendiğimiz makinesiz yöntemle hasatımızı gerçekleştiriyoruz. Bulunduğu yerde yeterince gelişip kuruyan yerli “sarı,pusula” buğdaylarımızı orakla biçip tanelerini saptan ayırmak için yere yatırdığımız varillere sertçe vuruyoruz. Varillerin arasında toplanan taneleri cuvallayıp yiyeceğimiz zamana kadar beklemek üzere ambara kaldırıyoruz. Tüm bu aşamalara tanık olmak,biçer döver,patoz, öküz,at vs gibi yöntemler olmadanda dağın başında basit çözümlerle, imeceyle  eğlenceli bir şekilde hasat nasıl yapılırı çalışarak öğrenmek isterseniz festivalimize bekleriz.

Sabah ve akşam serinliklerinde yapacağımız hasatın dışında bir hafta boyunca  deneyimlerimizi paylaşacağımız etkinliklerde bulunacağız; Permakültür,Fukuoka,Biyodinamik ve Geleneksel yaşam yöntemleri sentezi,Yoga,Sabun,doğal deterjan,Peynir,Keçe yapımı  gibi doğada ve şehirlerde işimize yarayacak atölyeler olacak.

Nerede,Nasıl kalacağız, Ne ödeyeceğiz diye merak edenleri internet sitemizin “ziyaret” sayfasına davet ederiz; www.imeceevi.org

Geç kalmadan yerinizi ayırtın!!! yada kendi çadırlarınızı getirmelisiniz ;-)

8-14 Temmuz.2013

İmece Evi Doğal Yaşam ve Ekolojik Çözümler Çiftliği

  

 

 
< Önceki   Sonraki >