Anasayfa arrow Etkinlikler arrow Saman Ev Yapıyoruz 22-30 Haziran
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Etkinlikler
Deneyimler
Seyir Defteri
Ziyaret
Fotoğraflar
İletişim
Sık Sorulan Sorular
Dernek
English
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar


spacer
Saman Ev Yapıyoruz 22-30 Haziran PDF Yazdır E-posta
 

 
22-30 Haziran

**Ücretsiz**

Hergeçen gün artan ziyaretçilerimiz için yeni barınaklara ihtiyacımız var. Ekin hasadı ile beraber ihtiyacımız kadar balyalanmış saman alıp iki gözlü bi ev yapacağız. Kazdağındaki eski yerimizde yaptığımızın azıcık daha büyüğü olacak evimizin yapımına hepiniz katılabilirsiniz. Daha önce nasıl yaptığımızın detaylarını aşağıda yada internet sitemizin “deneyimler” sayfasında okuyabilirsiniz.

Eğer hem ucuz hemde doğal bir ev,depo hatta ahır  yapmak istiyorsanız en iyi seçenek Saman Ev. Üstelik yapımı herkesin yapabileceği kadar çok kolay olduğu gibi duvar kalınlığı ve toprak sıvası nedeniyle hem ısı izalasyonu çok yüksek hemde yangına oldukça dayanıklı. Hayvanların yemesinin söz konusu olmadığı Saman Evin yapımına isterseniz tam program isterseniz kısa süreliğine de katılabilirsiniz.

Zamanı dar olanlar için 22-30 haziran tarihlerini belirledik.Fakat  evin ince işleri,tesisatı vs devam edip hemen peşinden kerpiç tuğlalar kesip güneşte kurutacağız.Tuğlalar kururken taş ev için köşe taşları yontup hazırlıyacağız.Ve bu hazırlıkları takiben 13-29 arasında da 3 odadan oluşacak Saman,Kerpiç ve Taş Ev içinde yaşanılır hale getirmeyi hedefliyoruz.

Herhangi bir kurs vs.ücretinin olmadığı bu etkinliğin genel giderleri katılımcıların kendi aralarında imkanları ölçüsünde organize olarak karşılanıyor.

Zaman sınırı olmayanlar dilediği sürece İmece’de kalabilir .Belkide Dutlar Ekoköyünün yaşayanları arasına dahil olabilir.

Fakat her şeyden önce sizi bekleyen koşulları öğrenmek için ziyaret,ulaşım ve sı sorulan sorular sayfalarımızı iyice okumanızı öneririz.

www.imeceevi.org

0543-4142363

Kayıt için Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır   adresine bir e-posta göndermeniz yeterli.

*******************************************************************

Kerpiç-Taş Ev Yapıyoruz

13-29 Temmuz

***Ücretsiz***

Killi topraktan yapacağımız tuğlaların kısa sürede kuruması için bu tarihi seçtik.Kulübenin bir kısmını taştan diğer kısmını ise kerpiçten yapacağız. Herzaman olduğu gibi çimentosuz tamamen yerel malzeme ve geleneksel-ekolojik deneyimlerle yapacağımız evin yapımı ilgilenen herkese açık. 

 
< Önceki   Sonraki >