Anasayfa arrow Etkinlikler arrow Aralık'ta 3 Etkinlik
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Etkinlikler
Deneyimler
Seyir Defteri
Ziyaret
Fotoğraflar
İletişim
Sık Sorulan Sorular
Dernek
English
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar


spacer
Aralık'ta 3 Etkinlik PDF Yazdır E-posta
 
 
Değerli dostlar

Kışa girerken kötü haberlerde peş peşe geliyor. Kurt sisli havayı severmiş misali yurdumuzun,dünyamızın cennet köşeleri resmen talan ediliyor. Talan edilen bölgelerde yaşayanlar direnç gösteriyorsa bu sefer en büyük dayanağımız olan yasaları değiştiriyorlar. Yok eğer muhtarla ve birkaç yerelden insanla anlaştılarsa yasayada gerek kalmadan cennetleri ucuza kapatıyorlar.

 

Ve bizler ne yazık ki eleştirdiğimiz sistemin çarklarını çevirip payımıza düşen kırıntılarla “kişisel yaşam mücadelesi” verirken yerli ve uluslar arası şirketler bürokratlarımızla el ele kol kola girerek torunlarımızın, karıncanın da hakkı olan kaynaklarımızı hoyratça tüketip hepbirlikteyaşadığımız dünyamıza nedenli zarar verdiklerinin farkında değiller (?!)

Şu an gündemimizde olan Zeytin-Zeytinyağı üretimlerimizin arasına erteleyemediğimiz 3 toplumsal dayanışmayı ekledik.Ve her birini sizlere de duyurup katılımınızı sağlayalım dedik; 

*** Cennetler Cenneti Loç Vadisi- Vala Kanyonu-CİDE,Kastamonu 

Küre ve Ilgaz Dağlarını Duymuşsunuzdur.Ve Rıfat Ilgaz’ın CidesiniKaradenizin bu çok özel bölgesinde Dünyanın 4. büyük kanyonu var;Vala Kanyonu. İşte bu eşsiz kanyonun girişini ORYA diye bir şirket kiralamış,almış ve kepçeleri sokmuş. Kışın köyde yaşayan yaşlı insanları dinlemiyorlar. Şehirlerden giden gençleri de Jandarma engelliyor. Dava süreci sürerken Orman Kanunu başlamasın diye onlarda ORYA şirketinin Fındıklıdaki binasının önünde süresiz oturma eylemi başlattı. Köyden teyzelerde gelmiş. Kaldırımda oturulup türkü söyleniyor.simit ve çaylar içiliyor.En çokta ülkenin her yerinden gelen yaşam savunucuları buralarda buluşup tanışıp birlikte hayal kuruyorlar. Yolunuzu on dakikalığına bile olsa buraya düşürseniz,bir merhaba deseniz çok mutlu olurlar. Yalnız olmadıklarını bilmeye ihtiyaçları var. Belki sizinde … ???

Tophaneden 200 m sonra solda.Sarı yazmalıları görürsünüz. Yağmur,kar,çamur fark etmez.Onlar sabah 09.00 akşam 18.00 orada ORYA Loçtan çıkana kadar nöbetteler. Biz Kazdağından gelip tüm gün katıldık. Arada gene geliriz ama LOÇ’u şehirde yaşayan sizlere emanet ediyoruz. 

*** Kuzguncuk Bostanı-İstanbul 

Geçen sene Kuzguncukta bir bahçe yapmayı planlamıştık. Bu mekan Kuzguncuk Bostanıydı ve şimdi Vakıflar Genel Müdürlüğü bostanlığı boşaltıp “yap-işlet-devret” modelli bir yapılaşma planlıyor. Haliyle Kuzguncuk ayağa kalktı. İlk olarak bir imza kampanyası başlattılar.Bu arada kamuoyu oluşurken peşinden yeni etkinlikler planlıyorlar. Bize düşen koşulsuz desteğimizi hissetmelerini sağlamak.

Sizlerde ilk adım olarak bir imzanızla desteklediğinizi gösterebilirsiniz; www.kahramanbostan.org  eğer bağlantıda sorun yaşarsanız bu yoğunluktandır. Sonra tekrar deneyin.

 *** 12 Aralık'tan itibaren Allianoi için İstanbul'da buluşuyoruz; 

SU İÇİN[DE] ALLIANOI ETKİNLİKLERİ

12 Aralık 2010 Saat 15.00'te Taksim Meydanı Tramvay Durağında yapılacak miting ile başlayacaktır. 

SERGİ AÇILIŞI aynı gün Saat 18.00'de Mimarlar Odası'nda yapıldıktan  sonra panel, konser, konferans, belgesel gösterimigibi etkinlikler bir ay boyunca devam edecektir.

Ayrıntılı bilgi için www.mimarist.org ve www.allianoi.org 

 
< Önceki   Sonraki >