Anasayfa
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Deneyimler
Seyir Defteri
Fotoğraflar
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar

Yeni eklenenler

spacer
Hakkımızda-2020 Seferihisar PDF Yazdır E-posta

 

 

  

 

2005 yılında Ekolojik Köy kurma,kendine yeten üretim sistemini kurma hayaliyle 2 sene MotoKaravanla dolaşıp şehirlerde, çiftliklerde toplanmaya başladık...

2007 de artık biryerden başlayalım deyip Kazdağında kiralık bir alanda ekolojik kamp-İmece Evi adıyla dünayaya merhaba dedik. İmece Evi önce bir çiftliğe sonrada kendiliğinden bir öğrenme merkezine dönüştü.
2011 yılında ise kiralık alandan ve bitip tükenmez toplanıp dağılmalardan kaçarcasına İzmir-Menemen’deki Dumanlıdağ’da satın aldığımız araziye geçtik.7 senenin tecrübesi ile bir yandan barınaklarımızı,bahçelerimizi yaparken  Barış içinde temiz bir Dünyayı hemen şimdi yaşamak isteyen bireylerinde kolektife katılması için formüller geliştirdik.Ancak pek başarılı olamadık!
2020 yılında Dumanlıdağdaki çalışmalarımızı sonlandırıp denize daha  yakın olan Seferihisar'aa satın aldığımız araziye taşındık.Denize 3km mesafedeki yeni arazimizde 16 yıllık deneyimimizle yeniden düzen kurmanın heyecanını yaşıyoruz. 

 
Doğanın cennet köşesinde, kadim, yerel, geleneksel yöntemleri modern bilimle harmanlayıp neşeyle, hep birlikte doğal üretim yapıp bunları dostlarımızla, ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 
Ekonomik ihtiyaçlarımızı az sayıda ürettiğimiz zeytin,zeytinyağı,peynir gibi ürünlerimizi ve bizim gibi üretmesi için cesaretlendirdiğimiz üretici,köylü dostlarımızın ürünlerini çalışmalarımıza katılmış yada internetten bizi takip eden “imecan” lar la paylaşarak karşılıyoruz.

Çalışmalarımıza kamplar,etkinlikler aracılığı ile katılan stajyer,kursiyer,gönüllüler  veya destekçiler aramızda oldukları esnada "tarım,gıda, inşaat, elektrik, deterjan, boya ve ihtiyaç duyduğu pek çok şeyi,bilgiyi" deneyimle olanağı buluyorlar. 

 
İmece Evi Doğal Yaşam Merkezi
İnternet Sitemiz;    www.imeceevi.org
Facebook;              www.facebook.com/imeceevi
Yahoo duyuru grubu http://groups.yahoo.com/neo/groups/imeceevi/info?yguid=339508532
Fotoğraf yeniler http://www.facebook.com/photo.php?pid=708198&id=1636106498&ref=fbx_album#!/photos.php?id=1636106498
E-Posta Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
Telefon 0543-6775809
Adres Seferihisar,izmir