Anasayfa
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Deneyimler
Seyir Defteri
Fotoğraflar
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar


spacer
Mayıs Kolisi (bitti...bir sonraki kampanya Ağustosta) PDF Yazdır E-posta

Sevgili İmece dostları merhaba, 

Mayıs ayında Hıdrellezden sonra doğal mayalı keçi peynirlerimizin ilk üç aylık brusella koruma süreleri dolacak!Aralık ayında gerçekleştirdiğimiz “zeytinyağı,keçi peyniri” teslimatı, duyuruyu yaptıktan sonra kısa sürede bittiği için bizi cesaretlendirmişti.

Ocak ayındaki Ekoloji Fuarına sadece tattırmak ve “potlaça” dönüşen öğle yemeklerine yetecek kadar peynir götürmüştük.Ve Aralıktan beri isteyenlere “Ocak,Şubatta oğlaklar doğacak,süt olacak…peynir yapacağız…Üç ay salamurada bekleyecek sonra Mayıs olacak…ondan sonra size göndereceğiz” demiştik.Şimdi Mayısta teslim edeceğimiz aşağıdaki ürünleri isteyenlerin listesini oluşturuyoruz Mayıs Kolisinin içerisine bu sefer 5  ay önce yapıp kuruttuğumuz zeytinyağı sabununu da koyalım dedik. Sabunu bu sefer bol yaptığımız için maliyet düştü  ::-) 

Mayıs Kolisiambalajtutarlar
Çiğ Zeytinyağı500 cc12 TL
Zeytinyağı-Soğuk baskı5 lt80 TL
Zeytin-Siyah,çiğ yağ salamuralı500 cc12 TL
Sabun    Zeytinyağı ve kül sulu4 adet12 TL
Zeytin çayı 30g5 TL
Deniz tuzu1000cc5 TL
Keçi Peyniri3 kg.50 TL
  175 TL

 Oldukça emek sarf edilerek üretilmekte olan zeytinyağı ve peynir doğallığından daha önemlisi geleneksel üretime saygıyı ve tekrar keşfedilmeyi bölgedeki insanlara hatırlatıyor.Buda ancak bizim gibi organizasyonların çoğalıp üretici,ürün ile sizi buluşturmamızla  mümkün oluyor.

Evet sevgili dostlar 2. Yılımızı  doldurduk ve bugünlere ulaşmamız sizlerle ,  köylülerle olan dayanışmamızla mümkün oldu. Birlikte uzlaşarak, doğayla uyumlu yaşayarak kurduğumuz İmece Evi üretimlerine, çalışmalarına sizlerin katılarak, ziyaret ederek , e-posta göndererek,ürün alarak verdiğiniz destekle devam etmektedir.Başkaca hiçbir yerden fon vs almadan gerçekleşen bu çalışmalarımızı hiç görmemiş,katılmamış olanlarında katılması dileği ile neşeli,mutlu,sağlıklı günler. 

Sevgilerimizle ::-) 

İmece Evi Kolektifi

Doğal Yaşam ve Ekolojik Çözümler Çiftliği ve Dernek Girişimi                    

 
< Önceki