Anasayfa arrow Seyir Defteri
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Etkinlikler
Deneyimler
Seyir Defteri
Ziyaret
Fotoğraflar
İletişim
Sık Sorulan Sorular
Dernek
English
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Fotoğraflar

EuroWeather
Midilli
---
Midilli °C
Istanbul °C
Ankara °C
İzmir °C
Balıkesir °C

spacer
Seyir Defteri
Akü ve pantalon ihtiyacı PDF Yazdır E-posta
  
Arkadaşlar acil ihtiyaçlar var! 
Eğer elinizde atıl duran,yada yakında boşa çıkacak araba aküsü (binek,minibüs,kamyon) ,kalın kumaştan pantolon varsa ve bizi ziyaret etme planı yaparken getirşrseniz şahane olur. Ancak gelemiyecek gibiyseniz ve izmir-manisa dışındaysanız ptt kargo ile gönderebilirsiniz.Eğer izmirdeyseniz bize yazın ya gelip alalım yada size en yakın teslimat noktasını verelim. Dayanışma dileklerimizle imeceden selamlar
 
imeceden haberler üyeliği PDF Yazdır E-posta
Herkese merhaba,
Size bir duyurumuz var; 2007 yılında kurduğumuz ve binlerce insana ulaşmamızı sağlayan yahoogroups üzerinden gerçekleştirdiğimiz gruba üye değilseniz ilk fırsatta üye olmanızı hatırlatalım dedik. Feysbookta İmece Evini beğenen,takip edenlerin sayısı çok hızlı artıp onbinleri aşınca sizleri daha kalıcı, “dış mudahaleye” daha kapalı olan klasik internet haberleşmemizede üye olmaya davet ediyoruz.Yapmanız gereken Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine boş bir e-mektup (e-mail) atmanız. Buradan size gelecek onay mektubunuda yanıtla bölümünü seçerek son işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hadi...ihmal etmeden hemen bir mektup atın; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır  
Taaa 2007 den beri yapılan yazışmaları,yahoo e-posta adresiniz varsa aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz; https://groups.yahoo.com/neo/groups/imeceevi/info
 
8 Yıldır dayanışmayla üretime devam PDF Yazdır E-posta
 
Bayram sonrası ve kış öncesi PDF Yazdır E-posta

Bayram karmakarışıkduygularla geçti.Bir yandan aklımız “Kobane”deyken diğer yandan bayram ziyaretleri ile beraber Ülkemizin değişik şehirlerinden ,italya ve Almanyadan gelen gönüllülerimizle imeceyi kışa hazırlamaya devam ettik.

Bayramın ilk günü her zaman olduğu gibi köylülerimizle bayramlaşıp dedemizin elini öptük. Bize hediye olan Şerif Ahmet Dede 90 yaşında. Köyümüzün yeni muhtarı seçilen kızı Habibe anayla yaşıyor. Sadece askerlik için çanakkaleye gitmesi dışında hep Dumanlıdağda,Turgutlar  Köyünde yaşamış. Taş ustalığı,Değirmen ustalığı ve el bıçkısı ile Tahta biçme ustalığı yapmış. Kendisi ayaklı tarih.  Bölgenin suyunu,taşını,toprağını,havasını,otunu, hayvanını ve insan hikayelerini ona sorarak öğreniyoruz.

Taş eve ilave yaptığımız kerpiç oda bitti.Fotoğraflarını birkaç gün içinde feyse koyarız. Dışarıdan aldığımız tahta,çivi ve 2.el  pencere ile beraber toplamda en çok 200tl ye mal oldu. Artık kış zamanları gün içinde çocuklar salona direk açılan yeni odada rahat rahat oynayıp salonu dağıtmayacaklar (?)

Bahçe ve orman ürünlerinin sonuna geldik. Domuzların ve vahşileşmiş ineklerin  gece yarısı saldırılarına rağmen köpek dostumuz “Cacık”ın da desteği ile bu sene abonelerimizle beraber hepimiz doyduk. İlk fırsatta önümüzdeki senenin abone sistemini bu seneki deneyimlerimizle oluşturup sizlerle paylaşacağız.

Peynirler bitti.Zeytinyağınında sonuna geldik. Bu ay geçen seneden beri küpte olgunlaşan üzüm sirkemiz bizim sofraya geldi,dolayısı ile ürün listemizede girdi. Ambalaj için uygun bir şişe bulamadık. Plastik-pet şişeye koymak yerine 370 lik cam kavanoza koyalım dedik. Siz teslim alınca dilediğiniz kaba aktarır yada kavanozdan devam edersiniz :-)

Diğer üründe “kuru incir”. Bu sene reçele zaman ayıramadık. Bunun yerine kuruttuk. Size gönderirkende her sene olduğu gibi çömlek kaba koyalım ki sonra incir bittiğinde çömleği kullanabilesiniz diye düşündük. Sitemizin ana sayfasında bulunan ürün listemizden seçtiklerinizi e-posta ile bize bildirip istek sürecini başlatabilirsiniz.

İmeceden çok selamlar. 09 Ekim 2014

 

 

 
Mülkiyetsizleğe bir adım daha 29 Eylül 2014 PDF Yazdır E-posta

Sevgili İmece ahalisi alternatif vakıf oluşturma konusunda önemli bir gelişme yaşadık. Harita mühendisi bir gönüllümüz İmece Evinin arazisinin Belediye imar planında “ormanlık alan” olarak görüldüğü, tapusununda tarım alanı kapsamına girmediğin için  istediği kadar hisseye bölünebileceği haberini bizimle paylaştı. Bizde bunun üzerine   imece arazisinin hem hiç kimseye hemde herkese ait olmasını sağlayacak bu durumun ileride olası risklerini  görmeye çalışıyoruz.

İlk riskin “izaleyi şuyu” denilen “ payımı ya al yada sen payını sat” anlamına gelen durumun yaşanabileceği üzerine... bu konuda deneyimi,bilgisi olan dostların yorumlarına ihtiyacımız var.

Arazimizin mülkiyetini alternatif bir vakıf biçimine sokma girişimimiz de amacımız topluma mal olmuş bu alanların  gerçek demokratik kurallarla,mülkiyetin kimseye ait olmadığı biçimde sürdürülmesidir. Eee tabii bunu oluştururken ortaya bir maliyetin çıkmaması,ileride de durduk yere vergi,stopaj gibi gereksiz masraflarada girmeyecek bir hukuki alan oluşturmaya çalışıyoruz.

Bu süreçte tapumuzun çok hisseli olmasında bir risk görmezsek hemen öneri sahibinden başlayarak imeceye emeği geçen, devamını sağlamak için gayret eden herkesi  tapuya götürüp  “tapu sahibi” yapmak niyetindeyiz. Tabii tüm bu süreçleri  kimseye  masraf ettirmeden , aslında hiç bir satış vs yapmadan olabildiğince  çok hisseye bölmeyi amaçlıyoruz ki olası bir kötü niyette elinde yüzde bir, yada binde bir hissesiyle mülkiyet tuzağına düşüp dayanışmayı çoğlatanları,sürdürenleri rahatsız etmesin.

Bu gelişme bizi çok heyecanlandırıyor. Umarız bu “sahiplik” meselesini çözerizde hepbirlikte daha da bir özgürleşip tapuların esiri olmadan kolektif bilinçleri sürdürebiliriz.

İmeceden çok selam ederken teknik yorumları Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine bekliyoruz.

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 82 - 90 Toplam: 267