Anasayfa arrow Seyir Defteri
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Bostan Aboneliği
Etkinlikler
Deneyimler
Seyir Defteri
Ziyaret
Fotoğraflar
İletişim
Sık Sorulan Sorular
English
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Fotoğraflar

EuroWeather
Midilli
---
Midilli °C
Istanbul °C
Ankara °C
İzmir °C
Balıkesir °C

spacer
Seyir Defteri
19 Haziran-Forumlar her yanda PDF Yazdır E-posta
 Seni önce yok sayarlar (penguen)

Sonra seninle alay ederler (çapulcu)

Sonra seninle savaşırlar (gaz)

Sonra kazanırsın.

Gandhi

Gezi Parkı  Direnişi/Hareketi tohumlarını her yere saçtı. Ülkemizin pek çok yerinde yepyeni,yaratıcı  etkinlik ve forumlarla geleceğimizi oluşturuyoruz.  Forumlarda ilk uzlaşılan maddeler kirlenmiş siyasetin temizlenmesi üzerine; Erken Seçim,Seçim barajı,Seçilme yaşı, Dokunulmazlıkların kaldırılması ...  Bu arada halkına yediden yetmişe zulüm eden hükümetin zulmüne yardımcı yataklık edenler Adaletten kaçamayacaklarını” emredildi yapmak zorundaydım” ifadesiyle kurtulamayacağı hukukçular ve zulüme uğrayanlarca hatırlatılıp en küçük zulüm dahi kayıtlara geçiliyor!!!

Biber gazı,Gaz Bombası, fiziksel yada psikolojik  işkence mağduru  iseniz veya hava değişimine ihtiyacı olan bir yakınınız varsa sizi doğanın bağrında, çiftliğimizde bakıma almak üzere davet ediyoruz.  Burada üretim,forum ve bakım bir arada yürütüyoruz,Bekleriz ;-)

 
Sevgiyle,Müzikle daha özgür günlere; Her Yer Taksim Her yer Çapulcu ;-) PDF Yazdır E-posta

 15-16 Haziran; Bugünleri gelecek kuşaklar ibretle anacak. Tarih başta Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve zulüm arkadaşlarını; halkına zulüm ettiğini, çocukların ve yaşlıların olduğu yere gaz bombaları atışıyla, Revirlerin içine,Otellerin içine hatta AVMlerin,apartmanların içine dahi gaz bombası atmasıyla anacak. Gaz bombası fişekleri ile ölen,yaralanan insanları ile anacak. Revirlerde ilk yardım yapan doktorları göz altına alarak anacak. Bir insanın çevresinide etkileyerek, organize olarak adınada “Adalet” diyerek nasıl iktidara gelip elde ettiği gücü korku imparatorluğuna çevirdiği ile anacak. Ve tarih nasıl insanlığa zulüm eden Stalini,Hitleri hatta Enver Paşaları anıyorsa aynıo şekilde anacak. Ve ne yazıkki bu utancı bu zalimlerin çocukları, torunları da taşımak zorunda kalacak. Soyadlarından utanır hale gelecek.   Baskının, şiddetin olmadığı bir dünya her tür şiddete rağmen kurulacak. Şu an tüm sokaklarda ve meydanlarda şiddetsiz direnişi sürdüren dostlarımız, arkadaşlarımız, gönüllülerimiz Gandi’den, Mandela’dan öğrendiği barışçı direnişleri ile korku imparatorluğunu değiştirecek.

"İki meydan var. Birinde herkes birbirini dinliyor. Ötekinde biri konuşuyor, herkes dinliyor."

Bu ülkenin onurlu insanları bu zulüme hizmet etmeyin istifa edin. Halkınıza, komşunuzun çoocuğuna vurmayın, işkence etmeyin. Üç maymuna dönmüş medyanın yalanlarını yaymak zorunda değilsin. Bu ülkenin şerefli insanları barış içinde yaşam kocaman adliye saraylarıyla, ülkenin yarısına dağıtılan yeşil kart,makarna ve kömürle değil dürüstlükle,demokrasiyle, sevgiyle, dayanışmayla mümkün. AKP’den desteğini çek,üyeysen istifa et, makarnayı reddet. Sana söylenen yalanlara değil komşuna bak. İş yerlerindeki dostlarına bak. Meydanlara bak. Zulümü durdurmak için adım at.

Polisten,Jandarmadan şiddet uygulayan provakatörleri yakalamaya davet et. Halkını,çocukları, yaşlıları koru!

Yanımıza gelemiyorsan karşımızda olman gerekmez. Çünkü sen kim olursan ol kardeşimizsin!

En sonunda “sevgi” kazanacak.

 

15 Haziran; sabah 10.40; karar metni yayınlandı ve bizim imeceden tepkimiz; Şu an imecedeki herkes sizleri,Taksimde bu kararları alanları AYAKTA ALKIŞLIYORUZ!!!  Bu yeni bir çağın başlangıcı ve biz sevgiyle,emeğimizle dayanışmaya devam ediyoruz. Metnin tamamını ve diğer gelişmeleri 

www.taksimdayanisma.org    facebook; taksimdayanisma  capulcularhareketi ve bizim feys sayfa ve gruptan takip edebilirsiniz. Anlık gelişmeler ise en iyi Twitter.com dan... 

 14 Haziran; 13 haziran gecesi Başbakanla görüşen heyet Gezi Parkta direnişçilere bilgi verdi ve bundan sonra nasıl hareket etmeliyizin kararını vermek için parkın 7 yerinde forumlar oluşturulup tüm dünyadanda direnişe katılanlardan görüşlerini internetten göndermeleri istendi. Türkiye'de kocaman bir demokrasi adımı atılıyor ve bizler,hepimiz buna tanığız! 

13 Haziran; Dün akşam İzmir ve İstanbulda Müzik her yeri doldurdu. Gece yarısı Atatürk Anıtının önüne getirilen kuyruklu Piyano nun sesi  ise Gandinin kulaklarını çınlatırken   barışçı, şiddetsiz eylem yapan bizlerin yüreğine sevginin herşeyin üstesinden geleceğini hatırlatırken  o sırada tüm dünyadan izleyenlerin Twitter ve Feysler aracılığıyla kendi dilleriyle yazdıkları mesajlar yağıyordu. 

  

Sevgili dostlar şu an ülkemizde hepbirlikte yaşadığımız “toplumsal dönüşüm”  aslında tüm dünya milletlerine örnek,ilham ve cesaret veriyor. Üç-Beş ağaçla ve Üç-Beş Çapulcuyla başlayan direniş, referandum ve magazinleştirme, şiddet provakosyanlarına rağmen  artık tam demokrasi hedefiyle hayatın her alanına yayılıyor. Değişim ve Dönüşümümüz hayırlı,uğurlu ve kutlu olsun ;-) 

12.Haziran; Arkadaşlar dün akaşam İzmir'de oluşturulan "Koro" amacımıza, şiddetsiz direnişimize çok uygun. Padişahı ve düzenlerinden beslenenleri müzikle, binlerce insanın hep birlikte oturarak, hoplayarak,zıplayarak oluşturduğu koroyu hayal edin ve Tayyiplerin suratınıda hayal edin. Biz sevgi dedikçe onlar provake etmeye çalışacak....biz gene sevgi ve müzik diyelim. Koro bizi diri tutar,birlikte tutar. Aşağıdaki bağlantıda arkadaşlarımız bi sürü çapulcu müziğini bir araya getirmişler.Dinleyin ve hayal edin. Sonrada meydanlara!!! Haydi. http://capulcular.bandcamp.com/album/apulcu-ark-lar 

11.Haziran;...

Devamını oku...
 
Çapulcu Hareketi nereye koşuyor-koşmalı?! PDF Yazdır E-posta

İtalyadaki “Çapulcular” son seçimlerde %25 ile 1. Parti olmuş; 5 yıldızlı Hareket

5 yıldız hareketi içinde bulunduğumuz siyasi ve medya tekelleşmesinde oldukça ilham verici çözümler bulup halkına umut olmuş.

İnceliyoruz!!!

Zapatistaları,MST leri, Rainbow ailesini,yeşilleri,... inceliyoruz

Çapulcu hareketi öyle bir noktaya gelmeli ki artık ülkemizde toplanan vergiler rüşvete,hırsızlığa,nüfus kullanımına,petrole,kömüre,ithalata değilde

*ücretsiz toplu taşımaya

*ücretsiz sağlık,

*ücretsiz eğitim

*ücretsiz aşevleri

*ücretsiz iletişim

*ücretsiz su (10m3 e kadar)

*ücretsiz misafirhanelere

**Yerli tohum geliştirmeye, kendine yeten toplum oluşturmaya, barışa,demokrasiye,ekolojiye harcanmalı.

Yerlatı ve yerüstü kaynaklar,kıyılar, doğal varlıklar yağmalanmamalı, ...

Biz inceliyoruz...sizede haber edelim dedik. Belki sizinde aklınıza Çapulcu hareketi için bir çözüm gelirde meydanları dolduran bu “enerji”  Sadece ülkemize değilde dünyamıza örnek olur.

İyi okuma,inceleme ve dayanışma dileklerimizle

İmece Ailesi

Bu arada yukarıdaki ücretsiz bölümlerin uygulamasında bireyin paraya çok ihtiyacı olurmu sizce? 

 
Barışa ve Özgürlüğe PDF Yazdır E-posta
 

“HÜKÜMET İSTİFA”

Dün izmire gezi park direnişini desteklemeye gittik.Şu an birkaç arkadaşımızı aşağıda,sokaklar da bırakıp imeceye dönüp gece uyumamış olsakta tüm gün  yaz sebzelerimizi ektik. Şimdi ise aşağıdan ve diğer şehirlerden haberleri aldıkça içimiz içimize sığmıyor ve gözümüze uyku girmiyor.

Nelere tanık olduk;

** Alsancakta toplanan grubu (10 bin civarı) en önde “bıçkın,fanatik taraftar” tavırlı,organize bir 10 kişi yönlendirerek Basmaneye  getirdiler. Sivil Polis oldukları sonraki gözlemlerimizde daha net anlaşılan 3 kişiyce topluluk heyecanı sönümlendirilip dağılması sağlandı.

** Meydanda  “AKP” binasını koruyan TOMA’lar (Gaz sıkan zırhlı araçlar) alana DİSK,TKP,ÖDP girince tüm topluluğu göz yakan,ciğerleri perişan eden gazlarını sıkmaya başladılar.

** Cop,Dipçik,kaba dayak,elektrik vs den sonra iktidarların yeni oyuncağı meşhur biber gazlarının da tadına bakmış olduk. Kendimizi sirkemizle tedavi ettikten sonra çevremizde  zor durumdaki direnişçilere de yardımcı olduk.

**Polisin gaz sıkması ve sıkıştığı yerde gaz bombası atması sabaha kadar sürdü. 5-10 bin civarında insan sokakları terketmedi.Ancak bugün sayı onbinleri aştı!!!

** gece boyunca 112 ambulansları zehirlenen ama özellikle gaz bombasının topluluğa atılması nedeniyle yaralanan insanları taşıdı,ağız maskesi dağıttı. Gece boyunca açık olan esnaf,oteller, basmanenin pansiyonları direnişçilere yardımcı oldu.

** Saatlerce organize olmayan hatta olmamaya çalışan binlerce insanın gaz banyosuna şahit olup çaresizce bizde payımıza düşeni aldık.

** genel olarak topluluk şiddet yanlısı değilken biber gazını yiyip gözü açıldıktan sonra hem tayyipe küfretmeye hemde ilk önüne gelen banka gibi sistemin “keneleri” nin camını çereçevesini indirmeye başladılar. Bir ara baktık “yaw biz bu bankaların korumalarımıyızda can siperane engellemeye çalışıyoruz” u fark edip alan değiştirdik.

** Yaş ortalaması saatler  ilerledikçe düştü. Gençler (20 yaş ve altı) adeta biber gazına alışmış gibi panzerleri etrafında fır dönüyorlardı. Elbette ellerine ne geçirdiyseler polise atıyorlardı.

Buaraya kadar olan bölümü pek çoğunuz zaten yönlendirilmiş dahi olsa medyadan yada internetten izliyor biliyorsunuzdur. Ve belkide pek çoğunuz bu kadar gürültünün neden çıkarıldığını hatta birilerinin ayak oyunu bile olabileceğini düşünüyor da olabilirsiniz... ve veee Pazartesi herkes işine,okuluna  gider buda unutulur diyede düşünebilirsiniz.

Ancak bizim sokakta gördüğümüz durum halkını karşına almış bir dikta yönetimi ve buna artık dur diyen bir halk!!!

Alternatif,yeşil hareketten bir-iki arkadaşımızın aylar önce kamuoyu oluşturmak için çabaladığı Gezi Parkının beton olmaması kampanyası bugün dünyayı ayağa kaldıracak aşamaya gelip iktidarların demokrasiyi kullanarak ne denli gözü dönmüşçesine davranabildiğini bize bir kez daha gösterdi. İktidara yön veren kişi olan Tayyip Erdoğan  son yıllarda oluşturulan dünya lideri imajını Gezi Parkta sonlandırmış ve iktidarın ne denli boklu bir koltuk olduğunu kendiside çok acı bir şekilde öğrenmiş,muhtemel şu an danışmalanlarıyla bu bataktan çıkış senaryoları üretmekte!?

Şu an itibari ile (3 haziran sabaha karşı 01.00 dolayları) ülkenin her yerinde halk sokaklara inmiş ve koyun gibi güdülmeye , inek gibi sağılmaya isyan ediyor. Yanlıda olsa haberlerde gördüğünüz çok renklilik,farklı takımlardan,farklı siyasi partilerden, farklı dinlerden insanların gönülden bir araya gelmesinden oluşuyor ve hepsi,hepimiz aynı şeyi istiyoruz; Hükümet,Tayyip İstifa!!! 

Hükümet istifa etmeli ki yeni yıkım kararları almamalı.

Bugün tüm direniş noktalarında aynı çağrı yapılıyor; Taş atacaksan,küfür edeceksen, alkol alacaksan, partizan davranacaksan aramıza gelme!!! Çünkü biz savaş değil direniş yapıyoruz. Tayyipin ve tüm iktidarların silahı olan “şiddeti” reddediyoruz.Yaşam hakkımızı savunmak ve hükümetin istifa etmesini  sağlamak için hepinizi şiddetsiz direnişe destek olmaya çağıyoruz.

Aşağıdaki internet bağlatılarından sokağa çıkana kadar aktivistlerden güncel bilgiyi alabilirsiniz;

https://www.facebook.com/rocka.festivali

https://www.facebook.com/events/382729808498930/385077864930791/?ref=notif&notif_t=plan_mall_activity

https://www.facebook.com/pages/Taksim-Gezi-Park%C4%B1-%C4%B0stanbul/472186896200860

Dayanışmanın çoğalması ve hedefe varmak dileği ile; HÜKÜMET İSTİFA!!!

*******************************************************************************

İmece Evi-Doğal Yaşam ve Ekolojik Çözümler Çiftliği

www.imeceevi.org

Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

0543-6775809

***İzmirden istanbula giden araçlı bir arkadaş varsa iki arkadaşımızda Gezi Park’a direk yerinde destek vermek istiyor! Varsa bir araç bize bir telefon yada mektupla haber verirmisiniz ;-)

 

 

    

 
26 Mayıs-Köy hayrına ve ilk yardım etkinliğine davetlisiniz PDF Yazdır E-posta

Sevgili imece dostları

Sizi tekrar bağlı bulunduğumuz Turgutlar eski adıyla Dutlar Köyünün Köy hayrına davet ediyoruz.

Bu Pazar gunu 26 Mayıs ta...

30-40 yıl once sehire tasınan koylulerce, sadece camisi ve kahvesi ayakta olan koyumuzde bagları koparmamak icin her yıl mayıs ayında bir araya gelinip mevlüt okunup peşinden tüm gelenlere geleneksel pilav,lokama ikram edilip sohbetler edilir,yıkıntı halindeki koy dolasılır anılar hatırlanır.

Yurdumuzda pek çok örneği olan bu geleneğin yasanmasına katkıda bulunmak,eski koylulerimizle,bizimle tanışmanız ve birlikte barış,dayanışma ve doğal yaşam tohumları ekmek icin sizi köy hayırına oradanda 700m ilerideki İmece Evine davet ediyoruz.

Bu sene hayıra bizde bir etkinlikle katkıda bulunalım dedik.

Köyde yaşayanların ve bu kış ormanda çalışan orman işçilerinin ihtiyacı üzerine ilk yardım kursu düzenledik. Dostumuz,gönüllümüz  112 acil hekimi Dr. Oral Karaaslan helikopter ambulansla izmirin özellikle dağlarında yaşayan insanlarına şifa dağıtıyor.  Bu Pazar,köy hayırında pilavımızı yedikten sonra tüm katılımcılara güncel ilk yardım tekniklerini, teknik ekip gelene kadar yada hastaneye yetiştirene kadar biz pratik olarak ne yapabiliriz, kazaya uğramış yada yılan,akrep sokmuş hastaya zarar vermeden nasıl yardımcı oluruzu öğretmeye çalışacak. https://www.facebook.com/oral.karaaslan?fref=ts

Etkinlik öncesi yada sonrası imece evinde vakit geçirmek isteyen katılımcılarımızın internet sitemizin “ziyaret” sayfasını okuyup yanlarında kek,börek,çay gibi piknik kumanyalarını getirmelerini tavsiye ediyoruz.

Sevgilerimizle ::-)
------------------------ 
İmece Evi Dogal Yasam ve Ekolojik Çözümler Çiftliği
 0543-6775809
www.imeceevi.org
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 82 - 90 Toplam: 250