Anasayfa arrow Seyir Defteri
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Bostan Aboneliği
Etkinlikler
Deneyimler
Seyir Defteri
Ziyaret
Fotoğraflar
İletişim
Sık Sorulan Sorular
English
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Fotoğraflar

EuroWeather
Midilli
---
Midilli °C
Istanbul °C
Ankara °C
İzmir °C
Balıkesir °C

spacer
Seyir Defteri
Geleceğimiz için Davetlisniz; 26 Nisan'da Sinop'tayız PDF Yazdır E-posta

Dostlar ülkemizdeki neredeyse tüm hükümetler 40 yıldır bir nükleer hayal (promosyon) peşinde geleceğimizi,torunlarımızın torunlarının torunlarının geleceğini dahi riske atıyor. Hemen yakınımızdaki Çernobil felaketini,ülkemize kanser etkisini hissetmeyen yöneticiler ikibuçuk sene önce Japonyadaki fukuşima felaketine rağmen Ruslarla Mersin-Akkuyuda Japonlarlada Sinop'ta nükleer santral planları yapıyorlar. Bu dayatmaya karşı bilim insanlarının,aktivistlerin oluşturduğu NKP (Nükleer Karşıtı Platform) bizi Çernobilin yıldönümünde 26 Nisan'da Sinop Mitingine Davet ediyor. Zamanını ayarlayabilen herkesle Sinopta buluşmak dileği ile imeceden sevgilerle
* Meslek örgütler Tmmob Elektrik Mühendisleri Odası aracılığı ile hemen heme her şehirden Sinop'a otobüs kaldırıyor!

 
2014-Nisan mektubu PDF Yazdır E-posta

Herkese merhaba ;-)

Ortalık gene tozduman. Ülkedeki gelişmeler toplumsal yaşamla ilgili endişe verici haberlerle dolu. Ve ne yazıkki eleştirdiğimiz bu sisteme alternatif “başka bir sistem” çözümlerimizi ortaya koyabilmiş değiliz. Bunun en önemli nedenini ise kendimizi değiştirmeye samimi olarak başlamadan ya da gerçekleştirmeden sistemi,dünyayı değiştirmeye çalışıyoruz. Bu bizi sadece hayallerde yaşamaya itiyor. Ancak bu arada kendini hazır hissedenler  forumlarda (sanal yada park) alternatif sistem üretimlerine örnekler vererek başlayabilirler. Ve gene kendini hazır hissedenler bizimki gibi cılız alternatif yaşam örneklerinde bir süre insan ve doğa ile barış içerisinde yaşayabilirler-ki yaşamalılar. Zaman konusunda rahat olan bir veya daha fazla  gönüllü Twiterde ve feyste   bu önerileri sanal aleme taşınıp paylaşımı arttıracak gruplar açması süreci hızlandıracaktır.

Bize gelince tekrar buradaki cılız,henüz bebek adımları ile ilerleyen oluşumumuz  ile daha fazla üretime yönelmiş durumdayız. Doğanın bu cennet köşesinde, doğanın renkleri,kokuları ve sesleri eşliğinde üretim odaklı günler geçirirken daha yaratıcı olduğumuzu fark ediyoruz. Toplumsal yaşam ve doğa ile uyumlu yaşam için daha yaratıcı ekolojik ve ekonomik çözümler üretmemiz daha mümkün hale geliyor...

Devamını oku...
 
21-Mart PDF Yazdır E-posta

Nevruzunuz,Yeni yılınız,Yeni baharınız,Yenigününüz kutlu olsun ;-)
Dağlarına bahar gelmiş memleketimin misali şu an dumanlıdağın her yeri düğün yeri gibi adeta süslenmiş baharı karşılıyor. Her yerde yabani erikler,alıçlar,ahlatlar,elmalar fotoğraftaki gibi çiçeklenmiş durumda. Hayatımızın, Toplumumuzun baharı,Nevruzu kutlu olsun. Hepimizin içindeki çiçekler açsın ;-)

 
Köyümüze Toplu Taşıma için bir imza da sen ver PDF Yazdır E-posta
 

Arkadaşlar  change.org ile bir derdimize çare bulmak için adım attık ve yardımınıza ihtiyacımız var. Hemen yanımızdaki köye kadar gelen belediye otobüsünün haftada bir gün bizim köyede uğramasın istiyoruz. Aslında altı aydır normal yollarla biz ve köy muhtarlığı başvurduk ama makamlarının kamuya hizmet etmek olduğunu unutanların bazen duymaları için gürültü çıkarmak gerekiyor. Hem imzalayalım hemde bu seferi bağlatacak “tanıdığınız” varsa bir dürtü verin ;-)

imza için yandaki fotoğrafı ya da aşağıdaki bağlantıyı tıklamalısınız;

http://www.change.org/en-GB/petitions/izmir-büyükşehir-belediye-başkanlığı-haftada-bir-gün-sabah-gidiş-akşam-dönüş-için-hemen-yanımızdaki-köye-kadar-gelen-758-numaralı-otobüsün-bize-de-aynı-kamu-hizmetini-verilmesini-sağlayın?utm_campaign=petition_created&utm_medium=email&utm_source=guides 

Devamı tıklayınca ;-) ....

Devamını oku...
 
Mart haberlleri PDF Yazdır E-posta

İmece Evinden herkese merhaba,

Zeytinlerimizi diktik ya çok keyifliyiz. Tabii sadece zeytinmi... önceki sene çelikten yetiştirdiğimiz incir fidanlarımızı da, Hünnap gibi bilinenlerin dışındaki meyve fidanlarımızıda diktik. Soğan, Sarımsak,  Nohut ektik ekmeye devam ediyoruz. Mercimek ekimini ,budamaları bitirdik.

Bu kış havalar yumşak gittiği için toprakta sıcak olunca hemen fide tohumlarınıda seramıza ektik. 22-28 Mart Tohum ekimi etkinliğinde ise viyollere ekeceğiz. Bunun duyurusunu ayrıca yapacağız ;-)

Teraslara taş duvar örmeye başlıyoruz. Harç gerektirmeyen,yağmura dayanıklı kuru duvar örmeyi deneyimlemek isteyenleri bu etkinliğe bekliyoruz.

Yeni fidanlarımız için sulama sistemi (depo,hortum,damlama,vs) ve güneşten su ısıtma sistemi kurmak için biraz ürünlerimizden,özellikle zeytinyağı satmamız gerekiyor. Ürünlerimize ihtiyaç duyanların  yada yakın çevresiyle paylaşacak olanların bize bir elektronik postayla başvurmalarını bekliyoruz. 

imeceden selamlar 2014-Mart 

 

 

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 64 - 72 Toplam: 242