Anasayfa arrow Seyir Defteri
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Bostan Aboneliği
Etkinlikler
Deneyimler
Seyir Defteri
Ziyaret
Fotoğraflar
İletişim
Sık Sorulan Sorular
English
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Fotoğraflar

EuroWeather
Midilli
---
Midilli °C
Istanbul °C
Ankara °C
İzmir °C
Balıkesir °C

spacer
Seyir Defteri
Kendi ilacını,kendi sirkeni kendin yapabilirsin PDF Yazdır E-posta
 

BU SİRKE ler SATILIK DEĞİL!!!
Yabani Elma ve Alıç sirkesini süzmeye başladık. Sirkenin faydalarını öğrenmeye başladıkça kendi sirkemizi çeşit çeşit yapıp ihtiyaç oldukça ve her fırsatta kaşık kaşık içiyor, kullanıyoruz. 
Sizde yapabilirsiniz; her sonbaharda bütün dağlarda yabani meyveler olgunlaşıp toplamanızı bekliyor.
Topladığınız meyveleri taş ile çatlatıp (bıçakla kesmeyin, çekirdeğini de parçalamayın) yeterince büyük bir cam kavanoz yada küpe koyup en çok iki katı su ilave edip ağzını tülbentle kapatın. 5-10 günde bir tahta kaşık-sopa ile karıştırıp üstte biriken tabakanın oksijen girişini sağlamanız yeterli. İki ay sonra sirke tadı ve kokusu almaya başlarsınız. Sirkenin beklemişi, olgunu makbul-müş!
Herşeyi satın almayı düşünmeyin.Ya kendiniz yapın yada abonesi olduğunuz imece Evi gibi üreticilerle anlaşın!
 

 
İmece gibi Küçük,Aile Çiftçilerinin yasa desteğine ihtiyacı var! PDF Yazdır E-posta
 

Değerli Küçük Çiftçi Dostu

Son bir aydır  bizim gibi küçük çiftçi, köylülere yapılan maliye ve gıda denetimlerinin artması üzerine bir kampanya başlattık. Amacımız yerel, küçük üretimlerimizin kanunen korunur ancak halk sağlığı açısından da denetlenir hale getirilmesini sağlamak. 

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından 2014 yılı "Aile Çiftçiliği” yılı ilan edilerek, “Dünyayı Besle, Yeryüzünü Önemse” teması ile dünyanın dikkati çekilmeye çalışılmış. Aile çiftçiliğinin yani çoğumuzun annesinin, babasının, nenesinin, dedesinin üretim ve yaşama biçimleri, doğayı koruyup yerel genlerin gelecek nesillere taşınmasını sağladığı gibi, yaşadıkları mütevazi-sade hayat, kendine yetme kültürünün korunmasını da sağladı. Ne var ki, denetim ekipleri biz küçük üreticileri nesillerdir sürdürdüğümüz üretim yöntemlerimiz açısından denetlemeye başladılar!

Denetim ekipleri toplamda 20-100 ağacı, 1-10 dönüm tarlası olan ve yıllık 5-10.000 TL geliri olan bir köylü ailenin bir üretim odasını, onun belgelerini ve daha bir sürü bürokratik zorlamayı yerine getirmesi için baskı uygulamaya başladı! Ki bu gelirinde 3.000 tl sini sosyal güvenlik için tarım bağkuru primi olarak bizden alıyor.

Devamını oku...
 
Akü ve pantalon ihtiyacı PDF Yazdır E-posta
  
Arkadaşlar acil ihtiyaçlar var! 
Eğer elinizde atıl duran,yada yakında boşa çıkacak araba aküsü (binek,minibüs,kamyon) ,kalın kumaştan pantolon varsa ve bizi ziyaret etme planı yaparken getirşrseniz şahane olur. Ancak gelemiyecek gibiyseniz ve izmir-manisa dışındaysanız ptt kargo ile gönderebilirsiniz.Eğer izmirdeyseniz bize yazın ya gelip alalım yada size en yakın teslimat noktasını verelim. Dayanışma dileklerimizle imeceden selamlar
 
imeceden haberler üyeliği PDF Yazdır E-posta
Herkese merhaba,
Size bir duyurumuz var; 2007 yılında kurduğumuz ve binlerce insana ulaşmamızı sağlayan yahoogroups üzerinden gerçekleştirdiğimiz gruba üye değilseniz ilk fırsatta üye olmanızı hatırlatalım dedik. Feysbookta İmece Evini beğenen,takip edenlerin sayısı çok hızlı artıp onbinleri aşınca sizleri daha kalıcı, “dış mudahaleye” daha kapalı olan klasik internet haberleşmemizede üye olmaya davet ediyoruz.Yapmanız gereken Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine boş bir e-mektup (e-mail) atmanız. Buradan size gelecek onay mektubunuda yanıtla bölümünü seçerek son işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hadi...ihmal etmeden hemen bir mektup atın; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır  
Taaa 2007 den beri yapılan yazışmaları,yahoo e-posta adresiniz varsa aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz; https://groups.yahoo.com/neo/groups/imeceevi/info
 
8 Yıldır dayanışmayla üretime devam PDF Yazdır E-posta
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 55 - 63 Toplam: 242