Anasayfa arrow Seyir Defteri
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Etkinlikler
Deneyimler
Seyir Defteri
Ziyaret
Fotoğraflar
İletişim
Sık Sorulan Sorular
Dernek
English
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar


spacer
Seyir Defteri
Bu hikaye,bu başarı hepimizin :) 15 Ocak 2016 PDF Yazdır E-posta
Az önce Erkan ile Yeşim 25.000 tl nin FONGOGO da toplandığını müjdelediler. Hemen girip baktık...pek çok tanıdık,tanımadık dostları gördük.FONGOGO ekibinin de katılmış olması bizi ayrıca sevindirdi....ne çok hikayeler yaşandı.Nelere tanık olduk. İlk fırsatta yazarız.Hele yağmur devam ederse zaten başkada bir işimiz yok :)
Erkan saat 11.00 de canlı yayın sözü vermiş ancak dağların  sinyalleri kesen,emen özelliğini unutmuş :) Bırakın video paylaşımını biz sizlere bu yazıları iletebiliyor olmaktan zaten ziyadesi ile memnunuz.
Dostlar,bu satırları okuyan herkese çok çok teşekkür ederiz. Bu yangın hikayesi hepimizin hikayesi.Hepimiz yazdık,oynadık. Kimilerinin sadece seyirci olmasına ise hayıflanmadık. Baksanıza koca ülke yanarken bir araya gelmek yerine donmuş,şok olmuş seyreden bir toplumun fertlerinden  bırakın dayanışmayı selamı dahi beklemek lüks olabilir. Yapmamız gereken dayanışmayı,yardımlaşmayı,iylikleri heryere yaymak.Birlikte hareket edebilmek. 
Biz bunu  hepbirlikte İmecede başardık.Umarız bu satırları okuyan STK,Oda,Sendika,Partilerde görev yapan görevliler,gönüllüler görevlerini yaparda bizi bir araya getirir.
Çomskinin çok sevidğim bir sözü ile hepinizi sevgiyle kucaklarken  sorumluluklarımızıda hatırlatalım istedim;
"Düzenler, düzenlerinden memnun! Düzülenlerin ise tek seçeneği var;DAYANIŞMA" 
 
Özel Röportaj: Dayanışmanın Büyüsü PDF Yazdır E-posta

Özel Röportaj: Dayanışmanın Büyüsü

İstanbul’da ikâmet ederken, kolektif hayatı araştırmaya başladığım bir süreçte İmece Evi’ne rastladım. Acemi ama içeriği güçlü web sitesi, İmece’nin samimiyetini yansıtıyordu. Kaz Dağları’nda kurdukları kolektif evin derma çatmalığı, tulumlarda dip dibe uyuyanlar ve etraftaki el değmemiş doğa, dayanışmacı bir amaç ile yola çıkan bu insanların yalın bir tanımıydı adeta ya da ben fotoğraflardan bunu okumuştum. Nasıl bir parçası olabileceğimize dair detaylı açıklamanın bulunduğu sekmeden iletişim adreslerine ulaşıp hemen mail attım. Yanlış hatırlamıyorsam aynı gün içinde dönmüşlerdi. O tarihte aralarına katılma şansım olmamıştı.

Aradan bir kaç yıl geçti ve İzmir’e taşındım. Burada edindiğim dayanışmacı çevreden bir arkadaş, bir gün kırsalda bulunan kolektif bir çiftlik evine gideceğini, katılmayı isteyip istemediğimi sordu. Hemen kabul ettim tabi. Yola çıktıktan sonra laf lafı açarken İmece Evi’nin Menemen’e taşındığını ve ona doğru yolda olduğumuzu öğrendim. Hayatın büyüleyici süprizlerinden biri işte… 

devamı yandaki bağlantıda; https://sanatfilan.com/ozel-roportaj-dayanismanin-buyusu/   

 
 
İmecenin Dayanışma Laleleri toprakla buluşmak için senin adımını bekliyor PDF Yazdır E-posta
Seferhisar,Bademler Köyünde Çiçek üretimi yapan dostumuz Hülya Türkmenoğlu iki kasa dolusu lale soğanı göndermiş.Hem imeceye dikelim hemde destekçilerle paylaşalım diye.
Neredeyse hergün güncellenen destekçi listesinde adı olanlardan acil kargo adresi bekliyoruz. Acil çünkü lale soğuk severmiş.Ocağın sonuna kadar mutlaka toprakla buluşması gerekirmiş!
Adreslerinizi   Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır  adresine bekliyoruz.
***SOĞANLARI NASIL DİKİYORUZ;
Toprağın sıkı değil geçirgen olması önemli imiş. Soğanı çürütmemek için! Lale suyu sever ama su soğanı yalayıp geçmeli birikmemeli imiş. Bu sebeple kumlu taşlı toprak olmalı.
Temelde çiçek soğanları soğan büyüklüğü kadar derine ve yıne aynı büyüklükte yanyana dikilir.Ocak ayı sonuna kadar dikilebilir. En az 8 hafta kış olacak ki köklenebilsin.  Köklenmeyen kış görmeyen laleler baharda açamaz.Seneye açarmış!
Torfu  kumla karıştırmalıymışız. En alta çakıl taşları koyabilirsek çok iyi olururmuş. Su birikmemeli,akıp gitmeli.. taşlar bu sebeptenmiş.
Biraz derine dikmeliymişiz. Çünkü köklendikçe soğan yukarı fırlayabilir. yani soğan 6 cm se 10 cm derine gibi...
Ve son hatırlatma; saksyıya dikerseniz sakın içeriye,ılık yere koymamalıymışınız. Lale soğuk severmiş.
 Selam,sevgi ve dayanışma dileklerimizle :-)

Sevgi Zerrin Bazman   Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır  
*Ocağın son haftasına kadar kargo adresinizi bekliyoruz.
**Yakın çevremize; Menemen ve Köylere elden teslim ediyoruz.
***Güncel Destekçi Listesinin bağlantısı; https://www.facebook.com/imeceevi/posts/1273763922691282
 
Zeytinyağına devam; Taş Değirmen ve Soğuk sıkım-2017 PDF Yazdır E-posta
  
Çoğunuz biliyorsunuz; Aralık ayında Taş Evle beraber Kilerimizde yanmıştı. Neyseki Kazdağında ve Dumanlıdağ-Yuntdağında yarıcılıkla topladığımız yağları sıktığımız fabrikanın krom deposunda bırakıyorduk.Çünkü buradan,bulunduğumuz yerden kargoya nakletmek önemli bir sorun. Edremitten,Altınoluktan arkadaşlarımızın anlaşmalı kargo şirketi ile yollamak ise hem pratik hemde hızlı olması yağlarımızın yangından korunmasını sağladı.
Bir yandan destekçilerimiz inşaat için gereken malzemeyi temin etmek üzere başlattıkları kitlesel fonlama kampanyası sürerken diğer yandan bizlerde günlük ihtiyaçlarımız için ve bahçe ,çiftlik hazırlıkları için yavaş yavaş zeytinyağının dağıtımını duyuralım dedik. Taş değirmen,soğuk baskı zeytinyağımız ile ilgilenirseniz  bize e-posta atmanız süreci başlatacak; Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
 
2017 huzur,sağlık,adalet,barış ve saygı yılı olsun PDF Yazdır E-posta

  

2017 bir bebeğin verdiği huzuru,sorumluluk duygusunu,hazzı herkese yaşatmasını dileriz.
Dilerizki vicdanlı,merhametli,iyi kalpli insanlar, hepimiz gezegenimizi,vatanımızı, ailemizi savunmak zorunda kalmayız.Çocuklarımız için gelecek, yaşam kaygıları yaşamayız. 
Adaletin, barışın,saygının hakim olduğu bir gelecek umuduyla :)

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 55 - 63 Toplam: 283