Anasayfa
spacer
Ana Menü
Anasayfa
Hakkımızda
Etkinlikler
Deneyimler
Seyir Defteri
Ziyaret
Fotoğraflar
İletişim
Sık Sorulan Sorular
Dernek
English
HaberleşmeAğımız
Facebook

 

Good4Trust
Fotoğraflar

Yeni eklenenler

spacer
#Herseycolguzelolacak
 
Kendi tohumlarımızdan ektiğimiz tohumlar fideye dönüşmeye başladı! bir hafta 10 güne kadar toprakla buluşacak aşamaya gelirler. Bu sene fazla fazla yaptık ki elde edeceğimiz gelirle eksiklerimizi giderelim.Hala fide ihtiyacı olan,doğal fideyi nereden bulacam diyenlerden ön talep oluşturuyoruz.Domates,Biber,Patlıcan,Marul,Salatalık,Kavun fidelerinden bir paket öneriyoruz.İlgilenenler Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine istek talep bırakabilir.

 
Gönüllü başvurusu
Aşağıda 19 yaşında bir gönüllü adayının başvuru formundaki "Neden İmece Evine gelmek istiyorsun?" sorusuna verdiği cevabı okuyacaksınız;
***********************************
"Yakın zamanda, yaşadığım kaygıların büyük ölçüde kapitalist düzenin rekabetçi, açgözlü yapısından kaynaklandığını farkettim ve zaten karşı olduğum bu düzenin dışında bir yaşam arayışına başladım.
İnsan kaynaklı zulmün bir parçası olmamak, vicdanımı rahatsız eden şeylerden bir bir uzaklaşmak istiyorum. Bunların ötesinde; kolektif bir çalışma ve üretim nasıl pratiğe geçer, bu üretime benim
katkım ne olur ve böyle bir hayatın zevkleri nelerdir görmek istiyorum. Anlayacağınız ilk etaptaki amacım fikirdaşlarımın tecrübelerinden ve düşüncelerinden faydalanmak ve böyle bir hayata uygun
olup olmadığımı görmek, mümkünse bunu sizlerin desteğiyle beraberce yapmak."
***********************************
Neo liberal politikalara karşı "Temiz,adil,eşit,barışçıl,üretken, dayanışmacı bir hayatın mümkün" olduğunu birlikte yaşayarak paylaşmanın öneminin farkındalığı ile İmece Evinden herkese selam ve sevgilerimizle :)
 
Yaşasın Üretim ve Yerel Tohumlar
 

Birileri dünyanın kaynaklarını, karıncanın, yetimin hakkını nasıl "iç" ederim diye koltuk sevdasında iken birileride üretime devam diyor.
İmecede sezonun ilk tohumları toprakla buluştu.
Hemde yerel,geleneksel,evladiyelik,atalık tohumlar!!!
Fotoğrafta görülen yeni cam seramızda fidelik hazırlığı.
Tohumların üzerini çam toprağını eliyerek örtüyoruz.

 

 
İmecede yenilikler yapıyoruz
 
Yabani otlar,yağlar,sabunlar kargolanıyor İmece Evi yenileniyor; Mutfağa yeni masalar yapıyoruz :)
 
23-24 Şubat Budama Etkinliği
23-24 Şubat tarihleri "Ay Takvimine(*)" göre Budama zamanı. Bu tarihlerde hem budama yapacaz hemde fide,çelikleme için uygun bulduğumuz dallardan fidan üretmek üzere saksılara dikecez. Kimi İncir dalını ise direk ağaç olacağa yere dikecez. Ormandan Çam ve Meşe toprağı takviyesi ile fidan saksılarımızı hazırlıyacaz.
Uygulamalı çalışma kampı olarak tasarladığımız etkinlik ücretsiz olup herkes yiyeceğini yanında getirebilir veya yemek  gibi genel giderlere katılım için derneğimize bağış yapılması uygun olur;
http://imeceevi.org/index.php?option=com_content&task=view&id=540&Itemid=36
Günübirlik,bir veya daha fazla konaklayarak etkinliğe katılmak isteyenler havanın güneşli olmasına göre plan yapıp internet sitemizin "ziyaret" sayfasını okuyarak altta ilgili formu doldurmanız yeterli.
http://imeceevi.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=18&Itemid=30
Saman, Odun ve Prefabrik  evlerde konaklama yerlerimiz kısıtlı. Dileyenler evlerde kalabileceği gibi kendi çadırında plan yapabilenler olursa daha fazla katılıma imkan yaratılır. Zamanı daha rahat olanları Cuma gününden de bekleriz.
Yanınızda gelirken ziyaret sayfasında belirtilen bilgilere ek olarak budama makasınızı iş gören bir testere,iş eldiveninizi getirmenizi öneririz.
İmeceden selamlar
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
543-6775809 
(*) Ay takvimi bağlantısı; http://www.astrologie-info.com/mocal.cgi?language=eng&sidtrop=sid
 
Nukller Enerji cok tehlikeli
Aşağıdaki video bağlantısı Almanya gibi titiz bir ülkede dahi insan
faktörünün ne denli önemli olduğunu, varillerin rastgele depolanışı ve
depoya sızan suların nelere mal olacağını anlamamızı kolaylaştırıyor.
Türkçe açıklamalı video özellikle Nükleer Enerji ucuz,temiz, mutlaka
olmalı diyen çevreye ulaştırılmalı.

https://www.facebook.com/ozzgurbuz/videos/403035457124436/?v=403035457124436
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 7 Toplam: 25